Editura Young Art

Parte a Grupului Editorial ART, Editura Youngart este continuarea firească a demersului de formare a publicului început prin intermediul Editurii Arthur și se adresează adolescenților și tinerilor. Selecția de titluri cuprinde cărți clasice și bestselleruri contemporane, precum și cărți care beneficiază de cele mai înalte distincții în domeniu.



ECHIPA YOUNGART


Director general

Dan Iacob


Director tehnic

Walter Weidle // weidle.walter@editura-art.ro 

 

Redactor-şef

Laura Albulescu // laura.albulescu@editura-art.ro  


Secretariat general de redacţie

Florentina Stoenescu // florentina.stoenescu@editura-art.ro   


Copyright

Maria Tașoti // maria.tasoti@editura-art.ro  


Art Director

Alexandru Daş


Redactori:

Roxana Coțovanu, Iulian Curuia


Tehnoredactori, DTP

Vasile Ardeleanu, Angela Ardeleanu, Cristian Vlad, Crenguța Rontea, Ionuț Băluță, Monica Manolache, Mihaela Aramă  


Director vânzări

Ciprian Constantin // ciprian.constatin@editura-art.ro  


Key Account Managers

Aniela Constantin // aniela.constantin@editura-art.ro

Roxana Neacșa // roxana.neacsa@editura-art.ro

Răzvan Florea // razvan.florea@editura-art.ro  


Marketing & PR

Cristina Istrate // cristina.istrate@editura-art.ro

Alina Covaciu // alina.covaciu@editura-art.ro

Eliza Dumitrașcu // eliza.dumitrascu@editura-art.ro

Matei Sâmihăian // matei.samihaian@editura-art.ro  


Secretariat general

office@editura-art.ro